Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc,LAE!Toate cele bune!
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • d-fens: exact asa am gandit si eu ca tine si inca mai gandesc asa, dar sa fim realisti, nu-i vreun motor de referinat ca sa fie asa laudat, de parca motorul asta a revolutionat lumea. cum nici dci-ul nu-i vreuo minune. vezi exemplele celor carora le-a picat intercooleru si s-au ales cu o motocositoare fara turbo
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Aici sunt de acord cu tine,nu-i super motor,dar pt nevoile mele este ceea ce-mi trebuie.Ca masina de familie eu zic ca e ok si trebuie vazuta ca atare aceasta masina.
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • cata "filozofie" pe seama unei motorizari! cineva, ca mine care vrea sa afle lucruri cu adevarat importante ...trebuie sa citeasca un hectar de balarii ca sa gaseasca ceva important ...de ce nu mutam aceste discutii la cafenea?
          http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
          жалюзи плиссе

          Comment


          • @seba-eu ma refer la faptul ca intre toate motorizarile pe benzina iesi mult mai bine ca raport intre putere si consum, nu neaparat ca e un super motor,dar.....cit despre diesel nimic de zis ,dar daca te gindesti cit te costa intretinerea unui disel atunci ai sa vezi ca tot aceaste motorizare cistiga si nu sint subiectiv cum au zis alti,vorbesc din experienta ptr ca am avut si diesel si mam lasat

            Comment


            • o sa se lase ei mai multi cu 'DELPHI'...

              Comment


              • seba ai dreptate...dar totus sa revenim
                iar cui nu ii comvine sa nu isi ia frate 16v
                si inca ceva nu cred ca atunci cand mergi cu el ijn afara la 2500 r/min e subturat.

                Comment


                • motorul 16 v isi achita sarcina pe logan foarte bine .nu poti sa ai pretentii sa te bage in sacaun la acceleratii .te bucuri de el pentru ca poti sa faci o depasire mai usor si chestii de astea.cine vrea consum mic trebuie sa se orienteze la diesel sau la mult asteptatul 1,2 16 v.cel mai mic consum mediu pe caream reusit sa-l fac a fost de 5,4 l mergand cu 80,90 maxim 100 intre tg neamt si roman.
                  Last edited by margelatu; 16 March 2009, 13:33.
                  Welcome to the Club, We Have Jackets !

                  Comment


                  • Bine zis, cine vrea sa sofeze ca de ''duminica'' treaba lui 1,4, eu de aia am luat-o 1,6 16 valve sa mearga, plus resoftarea, merge LASER, nu va mint, unii chiar sunt invidiosi cu masini ''bengoase''...in fine, fiecare cu stilul lui, dar sa nu uitam ca imbatranim si atunci nu-i mai dai talpa, o lasi mai moale, eheee
                    sigpic
                    Maică, ce mafioți de treabă !!!

                    Comment


                    • Adica ne mai vine mintea la cap...
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • Domnul Kenjiro in afara de remapare i-ati mai facut ceva ? ca doar din remapare n-are cum sa scoateti 120 CP. Cu remaparea se scoate 8-10 CP . Sa auzim numai de bine

                        p.s. Consumul vad ca mi-a ramas la 8.6 , nu i-am mai dat reset.
                        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                        Comment


                        • da chiar ca sint curios si eu de cei 120 cai. ce modificari ai mai facut?

                          Comment


                          • off topic :la 16 v daca se face remaparea cam cati nm la cuplu castiga?la cai nu prea are importanta asa mare.stie cineva?mi-a iesit tigaia din garantie si de acum pot sam bag piciorul.in acceleratie desigur.
                            Welcome to the Club, We Have Jackets !

                            Comment


                            • Performanta: 86 kW / 115 CP
                              Cuplu: 160 Nm la 3750 rpm
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • multam mult.
                                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google