Ag-27-ted

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    salutare frumoasa si curata, conteaza mult modificari simple si de bun gust bafta in continuare
    stii tu... HZP ;)

    sigpic

    Comment


    • #17
      ms florin (ai pm) , ms sandu (esti un exemplu pt mine la capitolu' modificari)

      Comment


      • #18
        Din cate stiu eu, nu mai este nevoie sa te zbati pentru modificarea legala a dimensiunilor jantelor si anvelopelor, deoarece in noul model de certificat de inmatriculare nu mai sunt trecute. Sper sa nu ma insel...Sa continui cu modificarile aduse masinii fiindca esti pe drumul bun!

        Comment


        • #19
          ms mimi, s-a discutat si aici pe forum despre modificarea dimensiunii anvelopelor, si eu am tot noul model de certificat , dar tot trebuie trecuta dimensiunea anvelopelor daca este schimbata, (in afara de cele 2 deja trecute 14' si 15')

          Comment


          • #20
            Frumoasa masina. Modificari subtile dar de mare efect. Foarte bine ca ai renuntat la crom ( recunosc ca eu am fost un fan al cromului ,dar cu timpu' a picat si la mine)
            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

            Comment


            • #21
              Arata foarte bine masina, culoarea e excelenta,intretinuta, imi place cum straluceste.
              Apropo,cum ai facut ornamentele cromate de la grila cu carbon.
              Ai idee cat costa un kit de distributie + pompa apa pentru un 1.4 la voi in Pitesti?
              Tinc fest !!

              Comment


              • #22
                ms, ornamentele sunt colantate de mine , iar in legatura cu pretul distributiei si al pompei , o sa ma interesez ca mai e putin pana imi vine si mie timpul sa le cumpar, si sa stiu la ce sa ma astept

                Comment


                • #23
                  si inca ceva negru, putin dar totusi vizibil, si ,,ghetute" de iarna (cam galagioase ce-i drept), acu chiar astept zapada...
                  Attached Files

                  Comment


                  • #24
                    de curand am reusit sa trec in carte anvelopele 205/55/16, deci jantele de aliaj care le-am avut pe masina sunt de vanzare la bursa pentru cine e interesat.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #25
                      spune-mi te rog care e procedura pt a trece alta dim in carte a jantelor.bafta

                      Comment


                      • #26
                        Cum ai reusit chestia asta? Stiam ca Loganele au pe talon cele 2 dimensiuni admise de RAR, nefiind loc de altele. Tu cum ai facut?
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          in carte se pot trece...dar la RAR nu figurezi cu aceasta modificare ;) la eventual control rar o cam pui. Sa-mi spui daca nu e asa...
                          sigpic

                          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                          Comment


                          • #28
                            la rar a ramas un dosar in care exista o hartie de la ,,dacia homologation", acum sunt ,,in regula" 100%,

                            doresc sa se incheie discutia despre omologarea anvelopelor, pt mai multe detalii intrebati la rar, dara suparare...

                            [QUOTE=dany_av;474268]la rar a ramas un dosar in care exista o hartie de la ,,dacia homologation", acum sunt ,,in regula" 100%,

                            doresc sa se incheie discutia despre omologarea anvelopelor, pt mai multe detalii intrebati la rar, fara suparare...
                            Last edited by dany_av; 14 December 2009, 22:36. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #29
                              primul post pe 2010. incep prin a spune ,,La multi ani!" tuturor persoanelor ce frecventeaza acest forum.
                              de curand am facut si eu o mica revizie la care am inlocuit vechile piese cu : placute frana ferodo, ulei (elf competition 5w30), filtru ulei, aer, si polen - care pana acum nu m-am incumetat sa il pun , cu toate ca am vazut multe poze/filmulete cu decuparea plasticului. totodata am incercat sa fac un badboy look de criza dintr-o pereche de pleoape obisnuite pe care le-am taiat, daca de prelungire nu sunt bani. pozele sunt informative, nu sunt asezate prea bine , zic eu, urmeaza sa le fixez.
                              Attached Files
                              Last edited by dany_av; 5 January 2010, 14:22.

                              Comment


                              • #30
                                salut dany dami si mie un pm cu id ul tau de mess sau nr tau de tel vreau sa vorbim.mersi.
                                sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google