Discutii generale Logan 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • daca vrei masina de curse ia 1,6 16v
    daca vrei masina de oras si consum mic ia 1,2 16v
    tu alegi!

    Comment


    • Nici 1.6 16v nu e de curse .
      La o masina sport iti trebuie stabilitate, transmisie precisa, si cel putin 150CP. Asa ca nu prea as vedea toatea astea in 1.6 16v. De aceea optez pt 1.2 16v. Caci nu se merita sa dau 1500euro in plus , taxe mai mari, consum mai mare pt 3 secunde de la 0-100 si reprize
      Last edited by darksid3; 17 October 2010, 10:31.

      Comment


      • pt. oras 1.216v este perfecta.
        eu scot un consum de aprox. 9l/100km in bucuresti,si chiar in ore de virf.
        in afara se descurca destul de bine daca tragi de ea.

        Comment


        • Poate sa-mi spuna cineva la cati km se termina rodajul, dar practic nu teoretic, adica dupa cati km motorul trage mai bine si consumul scade la cel normal pt. motoarele 1,2 16V

          Comment


          • am observat o schimbare f mare la consum si putere pe la 7 -8000 km

            Comment


            • Originally posted by ady_green View Post
              am observat o schimbare f mare la consum si putere pe la 7 -8000 km
              cam multi km trebuie facut ca sa se destinda motorul iar consumul sa fie mai mic

              Comment


              • Nu mai dati quote la ultimul mesaj postat.
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • da cu ce te deranjeaza acest quote micutzule, doar nu se intampla nimic rau daca cineva vrea sa faca comentariu pe postarea cuiva?????????????

                  Comment


                  • Intreba acum 1 luna cineva pe unde trebuie sa umble dupa ce a achizionat masina pentru inmatriculare.
                    Acum 3 saptamani mi-am luat Logan 1.2 16v Euro5 si pentru inmatriculare am fost la:

                    R.A.R -lipire folie civ pe carte (copie carte,copie buletin) 0lei

                    Fisa Inmatriculare -(copie carte,copie buletin,copie factura,copie asigurare) 10 lei.

                    Primarie -inregistrare autovehicul nou (copie buletin,copie carte,fisa inmatriculare pentru semnatura si stampila) 52 lei taxa inmatriculare + 12 lei impozit pe 3 luni.

                    C.E.C sau B.C.R -Taxa talon 37 lei.

                    Dosar inmatriculare -La un birou de acte 16 lei.
                    Pe urma te duci la politie cu dosarul si platesti taxa de numere:
                    45 lei pentru numere nepreferentiale.
                    85 lei pentru preferentiale.
                    Te cheama a doua zi sa vi sa iei numerele,cand te vei duce pentru a le ridica primesti si o dovada inlocuitoare a talonului valabila 15 zile ,urmand ca talonul sa ajunga in acest timp prin Prioripost la domiciliu.

                    Comment


                    • Multumim pentru informatii Danutz1988, si eu trebuie sa-mi "fac curaj" si sa o inmatriculez zilele astea ca se face luna de cand am luat-o. Curios ca ai platit 52 de lei pe taxa de inmatriculare - parca era vorba ca la E5 avem taxa 0.

                      Comment


                      • Originally posted by dragunov View Post
                        Multumim pentru informatii Danutz1988, si eu trebuie sa-mi "fac curaj" si sa o inmatriculez zilele astea ca se face luna de cand am luat-o. Curios ca ai platit 52 de lei pe taxa de inmatriculare - parca era vorba ca la E5 avem taxa 0.
                        52 lei este taxa de inmatriculare , aia 0 lei este taxa de prima inmatriculare.

                        Comment


                        • Originally posted by DORU BUTEAN View Post
                          da cu ce te deranjeaza acest quote micutzule, doar nu se intampla nimic rau daca cineva vrea sa faca comentariu pe postarea cuiva?????????????
                          citeste un pic regulamentul privind folosirea quote.crezi ca e complicat?
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • micutzule666 eu scriu cum vreau eu
                            Nu stiu ce te-a deranjat?
                            Regulamentul l-am citit...........poate inaintea ta!!!
                            Eu dau Quote cand vreau eu chiar daca voi fi scos de pe forum.....................si care-i problema? Te afecteaza cumva acest lucru?.............Eu vreau sa ajut cu informatii si sa fiu si eu ajutat cu informatii!!!
                            Ma scuzati pentru off-topic!
                            O zi buna, chiar si lui micutzu 666!..........si chiar daca-i din BUCHAREST, in rest...........numai bine!

                            Comment


                            • Te las ca nu am cu cine...
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • Originally posted by DaNuTz1988 View Post
                                Intreba acum 1 luna cineva pe unde trebuie sa umble dupa ce a achizionat masina pentru inmatriculare.
                                Acum 3 saptamani mi-am luat Logan 1.2 16v Euro5 si pentru inmatriculare am fost la:

                                R.A.R -lipire folie civ pe carte (copie carte,copie buletin) 0lei

                                Fisa Inmatriculare -(copie carte,copie buletin,copie factura,copie asigurare) 10 lei.

                                Primarie -inregistrare autovehicul nou (copie buletin,copie carte,fisa inmatriculare pentru semnatura si stampila) 52 lei taxa inmatriculare + 12 lei impozit pe 3 luni.

                                C.E.C sau B.C.R -Taxa talon 37 lei.


                                Dosar inmatriculare -La un birou de acte 16 lei.
                                Pe urma te duci la politie cu dosarul si platesti taxa de numere:
                                45 lei pentru numere nepreferentiale.
                                85 lei pentru preferentiale.
                                Te cheama a doua zi sa vi sa iei numerele,cand te vei duce pentru a le ridica primesti si o dovada inlocuitoare a talonului valabila 15 zile ,urmand ca talonul sa ajunga in acest timp prin Prioripost la domiciliu.
                                La Baia Mare mi s-a spus de la reprezentanta Dacia ca primesc cartea de identitate gata caci merg ei la R.A.R cu ea

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google