Ce Masini Ati Mai Condus In Afara De Logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Masini Ati Mai Condus In Afara De Logan?

    Ce masini ati avut ocazia sa conduceti si care au fost senzatiile bune sau proaste?
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

  • #2
    Am condus mai multe masini, dar cea mai tare a fost un Audi A6, motor de 2,5 era a unui prieten din Austria. Cat despre senzatii cred ca nu are rost sa mai zic...Super...Imi venea sa nu mai cobor din ea.
    niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

    Comment


    • #3
      Si eu am condus cateva : Dacia 1310 ( cateva modele ) , Opel Vectra ( A , B ) , BMW 320 d , ARO 244 , tractor, Roman Diesel ( bascula si marfa ) :> , DAF XF 105 new model !! , inca un DAF dar nu mai stiu ce model , Cea mai marfa senzatie este cu tiru ( daf`u XF ) ....Masini cam atatea parca.... + motoare , atv-uri , scutere
      sigpic

      Comment


      • #4
        Pai am condus Dacia 1300 ,cielo,golf,skoda octavia ,ford fuzion,bmw,etc.
        Cel mai placut impresionat am fost cand am condus bwm-ul....La suprlativ la toate capitolele.
        Iar cel mai mult imi doresc sa apuc sa conduc un Lancer cu tractiune integrala si un Mustang
        Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

        Comment


        • #5
          Dacia 1310(a fost prima data cand m-am urcat la volan),VW Passat 2003 hydramat(superb),VW Golf V 1.9 tdi(ma asteptam mai puternica,dar in rest nimic de reprosat,masinutza asta e perfecta),VW Golf V R32(incredibila,nu stiu cum sa va explic altfel,m-am indragostit de masina asta,e ceea ce as vrea pe viitor,depinde de posibilitati),Audi A4 2.5 180 CP(mult peste asteptarile mele,e incredibila masina asta,luxoasa si sport in acelasi timp,iar servodirectia,invarti volanul cu degetul mic,prima data am zis ca e stricat ),si recent am condus un VW Touareg,full option,tip-tronic,masina asta e perfecta,mare,puternica.Nu stiu astea sunt masini care deocamdata nu le pot achizitiona dar cine stie pe viitor.Oricum cel mai mult m-a impresionat Golf V R32,ca sa nu zic ca are un sunet incredibil.Si viteza,am condus-o pe A2,de la 140 la 200 a accelerat zici ca intr-o secunda nu-mi venea sa cred.Nu am dat mai mult de 200,ca nu m-au tinut picioarele.Tare mult as vrea sa conduc un BMW ca toata lumea zice ca e cea mai tare.Sunt tare curios.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Lucrezi la TESS ? ca vad ca in special VW si Audi ai condus
            sigpic

            Comment


            • #7
              Am mai condus BMW X5, Chrysler 300M, Jeep Grand Cheroke 2005, VW passat 2006, Audi A4 combi, Dacia 1310, Golf V combi 2005, Lincoln 2001 lymo scurta si cam atat senzatii ce sa zic masini
              http://www.signaturebar.com/uploads/images/1864.jpg

              Comment


              • #8
                Si am mai uitat sa trec pe lista Opel astra ( `93, `94) , golf III, IV, V ; seat ibiza , Dacia SuperNova, Mercedes VITO, JEEP GRAND cherooke, TOYOTA ( `90 - pickup 4x4 ) , BMW 520i, BMW 316i , Skoda Octavia 1.6i, Opel Calibra, Opel kadett, Ford Transit, ...
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Cam aceleasi masini ca si cei ce au scris inaintea mea. Golf v gti mi s-a parut cea mai echilibrata la toate capitolele ( inclusiv consum de carburant ). O alta masina care m-a impresionat placut a fost un Dodge ram motor 5.9 Cummings diesel, cu turbo schimbat, chiptuning, filtru aer, sistem evacuare schimbat full inox, roti 345/55/22 (incredibil de mari), putere la roata 500+ cai, cuplu 1000+ nm. 0-100 km/h (masina are 4 tone, se conduce doar cu C) 8.0 sec....Fenomenala (mai putin consumul, care era dezastru- in jur de 30% in oras)
                  O masina care sincer m-a cam dezamagit a fost Dodge Charger 3.5 hight output (250 cai)- consum mare, lenesa (pt puterea ei), deloc sportiva ( are un balans fenomenal), insa extrem de confortabila.
                  Alta masina exceptionala - Subaru STI - excelenta etajare a cutiei de viteze, plus rapoarte f scurte, plus cursa schimbatorului de viteze f scurta , insa lag destul de maricel la turbo
                  Volvo 850 t5- f faina masina, luxoasa pt anul ei (1995) insa consum destul de ridicat, si relativ sportiva ( desi avea 230 de cai)
                  Glof 2 diesel - execrabila
                  Renaul 5 turbo - beton masinuta ( mai mult senzatii, decat performante dinamice propriu zise)
                  BMW z3 m - doar ca pasager( cel coupe)
                  Mercedes ml 320 - f interesanta cutia de viteze ( 7 la numar cu schimbator la mana, gen 1960),
                  Bmw 530d combi ( de curand )- excelenta masina pt un familist inrait - consum decent, in oras 12 iar afara 8. lag in acceleratie, sigurul inconvenient
                  Last edited by Cezar; 2 June 2008, 18:41.

                  Comment


                  • #10
                    leganza - 2.0
                    vw golf 2 - 1.6d
                    vw polo - 1.9 sdi
                    vw bora - 1.6 i
                    mazda b2500 turbo (4x4) - 2500 td
                    mitshubishi pajero sport - 2500 td

                    Comment


                    • #11
                      Am condus mai multe tipuri, insa ce m-a impresionat cel mai mult a fost Mercedes S600 !
                      sigpic

                      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                      Comment


                      • #12
                        .Nu lucrez acolo :P...Dar cumnatul meu si partenerul lui au firma Rent a car,si le conduc cam toate masinile.De curand au adus un A6 si un A8 dar inca n-am reusit sa-i conving sa mi le dea si mie sa ma "joc" putin cu ele .
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          E bine asa ...Daca nu ti le da asa pe moca....Inchiriaza-le o zi ....Si darkside u nu ne zici ce ai mai condus ??? ( in afara e minunatia galbena de la avatar )
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Lista e lunga si nu cred ca are rost sa o pun aici.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              Si sa nu uit, un cart cu motor de mobra ( proprietate personala, la 10 ani, condus timp de 1 an)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google